Brány a branky

Mladá Boleslav a Česká Lípa

Samonosné brány

Posuvné nesené brány jsou jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů bran pro vjezd. Tento typ brány nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Posuvné brány jsou posazené za plot (za otvor), kam se také vysouvají. Řadí se mezi vodící systémy nejvyšší kvality Rolling Center, pohodlí, s nejmenším nárokem na údržbu a po otevření nezužují šířku průjezdu. Též se hodí na pozemky se stoupajícím vjezdem, tam kde by terén nedovolil otevření křídel u křídlové brány. Lze i v provedení lichoběžník – spodní část je přizpůsobena stoupajícímu či klesajícímu terénu.

Posuvné pojezdové po kolejnici

Posuvné pojezdové brány po kolejnici jsou obdobou bran samonosných – posuvné do boku. Je to vodící systém vedený po kolejnici, která může být zapuštěná v úrovni terénu, anebo kotvená na povrchu. Ve spodním rámu brány jsou zabudována pojezdová kolečka (vozíky) po nichž brána jezdí – jsou zapuštěny ve spodním nosném profilu 80x40mm tzn. designově lépe uzpůsobená varianta. Hlavní výhodou, kterou posuvné brány mají, je minimální náročnost na místo – boční prostor po odsunutí brány stačí v délce samotného průjezdu. Parkování je možné ihned za bránou. Brány pojezdové po kolejnici jsou cenově nejdostupnějším řešením posuvné brány do boku, které zabezpečí dokonalé uzavření vašeho vjezdu.

Používají se většinou v případech, kdy nelze použít brány nesené. Vyžadují pravidelnou údržbu kolejnice.

Otočné brány

Křídlové dvoukřídlé a jednokřídlé brány se vyrábí v provedení jednoho nebo dvou křídel, která se zavěšují na připravené sloupky plotu do otvoru nebo se mohou dodávat včetně námi již připravených ocelových sloupků. Otevírání je z pravidla na pozemek majitele, ale v případě nedostatečného prostoru je i možnost otevírání křídel brány ven. Křídla brány při otevírání a zavírání omezují prostor před bránou či za bránou. Křídlové brány osazujeme za použití seřizovacích samostavitelných pantů, umožňující zcela přesné seřízení. V případě, že délka křídla brány je větší než 150 cm doporučujeme, z důvodu většího zatížení větrem, instalaci elektrického zámku.

Máte zájem o naše služby?

Branky

Svým vzhledem, použitým materiálem a provedením většinou odpovídají vzhledu vjezdových bran nebo navazujícího oplocení.

Dodáváme ve všech rozměrech, s mnoha typy povrchů a výplní dle požadavku zákazníka. Standarně se dvěma seřízovacími samostavitelnými panty, s protikusem zavírání – krátkým a dlouhým po celé délce branky, jenž může být vybaven elektrickým zámkem.

Elektrický zámek je montován do protikusu branky. Branku lze otevřít pouhým stisknutím tlačítka z Vaší předsíně. Jakmile se vstupní branka zavře, elektrozámek se automaticky uzamkne.
Tuto funkci jistě oceníte i v noci, za deště či mrazu, kdy nemusíte vycházet a odemykat branku klíčem.
Elektrozámek vstupní branky je možno kombinovat s domovním telefonem nebo videotelefonem.
Zámek je zabudován do konstrukce 60x40mm.

Na přání vybavíme kováním a bezpečnostní vložkou. Nejvíce používané kování – broušená ocel se štítkem v provedení klika x klika, klika x madlo, madlo x madlo.